Site Haritası
Takvim
Üyelik Girişi
 Keşif
Sohbetleri
K
adir Demircan
Aktif Ajans Yayınevi

Anasayfa


     Babayaka

   
Ürün Kodu : Babayaka
Üretici : Babayaka
 Sipariş        Detaylar
 
 
Detaylar

Babayaka

Fiziki Yapı:

Muhtarı Nihat Akgün dür. Kilometresi 6, Hane sayısı 55, nüfusu 252 dir. Köyün 2 özürlüsü bulunmaktadır.

Büyükbaş hayvan varlığı 243, küçükbaş hayvan varlığı ise 1500 civarındadır. Günlük dökülen süt miktarı 1500–1700 kilo arasındadır. 2245 dekar tarım, 3316 dekar orman alanına sahip bulunmaktadır. Köyün altyapısı yoktur. En yaşlısı 86 yaşındaki Hüseyin Koyuncu dur. Kuru tarım alanına sahiptir. Camisi ve kahvesi mevcuttur. Muhtarlık odası yoktur.

Sosyal - Kültürel Yapı:

Halkı Manavdır.  Köyün girişinde tarihi “ Babayaka Kalesi” vardır.  Kalenin sık sık ziyaretçileri bulunmaktadır. Köyün bulunduğu yerde ve üst bölgesinde çok eski yerleşim yerlerinin bulunduğu bilinmektedir. Köyün üst kısmında oldukça bol miktarda beyaz mermer yatakları bulunmaktadır. Mermer yataklarındaki işletme çalışmasına ara verilmiştir. Köyün üst kısmı ve civarı yerleşim için uygun zemine sahiptir.

Ulaşım ve diğer özellikler:

İlçeye 6 Km uzaklıktadır.  Çanakkale yolu üzerinde, karşı mahalleden sola dönülerek Gönen Meslek Yüksek Okulunun önünden gidilmektedir.  Gönen ve Köylerinin Tarihçesi isimli kitabın yazarı Araştırmacı Yazar Tacettin Akkuş bu köydendir.

Köy büyük bir dağın eteğinde, ova ile bitişik vaziyette bulunmaktadır. Pehlivanhoca, Gündoğan,  Karalarçiftliği ve Hasanbey köyleriyle sınır komşusudur.


         Köylerimiz İçin Tıkyayın

Gönen Köy Muhtarlık Telefonları

Gönen KÖylerimiz Kitabı

 
 
Talep Formu
İsim
Sipariş Miktarı
E-Mail
Telefon
İl
Adres
Kargo Tercihi
Mesaj
 
 
 
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam49
Toplam Ziyaret170600
Saat
Hava Durumu
Anlık
Yarın
6° -4°
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar3.42833.4421
Euro3.67493.6897