Şair Şevki Çiftçinin 2 Kitabı Çıktı

Şair  Şevki Çiftçinin
2 Kitabı Çıktı

Şiiri sevmek, şairi sevmek güzeldir. Şairler toplumun aynasıdırlar, düşünürü ve tefekkürüdürler. Güzel türküler, güzel besteler hep şairlerden çıkar. Şairler de köylerden, kasabalardan, şehirlerden toplumun içinden,  bağrından, yüreğinden çıkar. Bir de Alaşar köyünden çıkmış.

   Şair Şevki Çiftçi şairlerden en çok Hekimoğlu İsmail, Şule Yüksel, Yavuz Bahadıroğlu, İslam Yaşar, Necip Fazıl Kısakürek, Mehmet Akif Ersoy,Addurrahim Karakoç, Yunus Emre, Baki  ve Fuzuli yi seviyor.

2.nci kitabını çıkarmış, eşiyle, dostuyla paylaşıyor.

   Şevki Çiftçi  1961 Yılında Gönen'in Alaşar Köyünde dünyaya geldi. İlk öğrenimini Alaşar Köyü İlkokulunda orta ve liseyi Bandırma Edincik Lisesinde tamamladı.

1986 yılında Emniyet Genel Müdürlüğü Teşkilatına Polis Memuru olarak girdi. Teşkilatta iken İki Yıllık Polis Meslek Yüksek Okulu bitirdi. Ordu Malatya ve İstanbul İllerinde çalıştı. 2008 Yılında emekli oldu. İlk Şiiri 1985 Gençlik Şiir Antolojisinde yayınlanmıştır. Sonraki yıllarda bazı gazete ve dergilerde şiirleri yayınlandı. EuroNur - www.SaidNursi.de - Antoloji.com, İz edebiyat, Hikâyeler.net. de Şiirleri yayınlanmaktadır. Şair evli ve iki kız bir erkek çocuk babasıdır. Şair şiirlerinde dünyanın faniliği, hayatın kısalığı ve bir bedelinin olduğu, hesap gününü mutlaka geleceği, vb. konuları işlemektedir. Şair hece ve serbest vezinli şiirler yazmaktadır. Pendik'te ikamet etmekte ve Anadolu yakası Gündem Gazetesi'nde yazmaktadır. ESERLERİ 1-'Billûr Tanesi' Şiir kitabı 2-''Ümit Denizi Şiir Kitabı 3-Katran Ağacı Şiir Kitabı 4-En Güzel İsimler Allah'ındır. (Esmaül Hüsna) 5-Namaza Başlama Zamanı (Dini İnceleme hatıra) Yer Aldığı Antoloji Kitapları: 1-Gençlik Şiir Antolojisi(1985) 2-Kırık Kalemler Dergisi Şiir Antolojisi (2007)

ANAM

Gönlümün sultanı, insan özeli

Yok yalan dünyada senden güzeli

Yaşar yüreğimde sevgin ezeli

Senden gayrisi hep yalandır ANAM

Derdime ortaktır nerede olsa

Koşar gelir hemen bir kere duysa

Hicranımdan gözüm yaşla dolsa

Akan gözyaşımı silendir

Keşif  Dergisi Haber  K.Demircan 10.08.2013   Gsm:0536 6062730

 www.kesiftv.net   www.suru-ciftcitv.net   www.gonendenhaberler.net      

 

şevki-çiftçi-şair-yazar-kesif-türkiyemtv ile kesiftv

2751 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
KeşifTV
Örnek Prefabrik Evler
AraziTV
Örnek Prefabrik Evler
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam35
Toplam Ziyaret323091
Saat
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.42138.4550
Euro9.95469.9945