Tek Millet Tek Devlet Tek Bayrak

İşte Türk Milleti, İşte İslam Kardeşliği  Tek Millet Tek Devlet  Tek Bayrak

     İşte Türkiye mozaiği, işte Türkiye milleti, işte İslam kardeşliği. Tek millet, tek devlet, tek bayrak ve tek kardeşliğe örnek, rol model fotograf.  

 Gönen in Sepetçi köyünde, iftar yemeğinde Kürt, Yörük, Laz ve Tatar aynı karede, aynı odada çay içiyorlar ve daha sonra teravih namazında aynı safta, aynı secdeye gidiyorlar ve aynı merkeze el açıp dua ediyorlar.

    Ey gafiller, hainler ve münafıklar topluluğu;  bölmek, parçalamak,
 ayırmak, kışkırtmak, fitne fesat tohumları ekmek  için yaptığınız bütün çabalar boşuna.  Hangi devlet te,  hangi bayrak da,  hangi toprak da  nasıl bir huzur içinde yaşayacaksınız. Unutmayın bu yaptıklarınızın karşılığı olarak sonra toptan cehennem sizin olabilir.

İslam’da milliyetçilik, ırkçılık ve ırk üstünlüğü yoktur. Üstünlük iyi amel ve takva iledir.

Gerçekte iki tür millet vardır. İslâm tek bir millet, küfür de tek bir millettir

Hucûrat 13:”Ey insanlar! Sizi, bir erkekle bir dişiden yarattık. Hem de sizi soylara ve kabilelere ayırdık ki, birbirinizi tanıyasınız. Biliniz ki, Allah katında en iyiniz, takvası en ziyade olanınızdır. Şüphe yok ki Allah alimdir. Her şeyi bilendir, her şeyden haberdardır”.

 

Irkçılığı men eden ve insanların aynı asıldan geldiğini ders veren âyet-i kerimede “Muhakkak ki, Allah indinde en kerim olanınız, takvada en ileri olanınızdır” buyruluyor.

Demek ki, Allah’tan korkma mefhumu içinde, ırkçılıktan sakınma da dahil. Allah indinde en makbul olanlar, şu veya bu ırka mensup olanlar değil, hangi ırktan olursa olsun takvada en ileri gidenlerdir.


Keşif Dergisi Haber www.kesifttv.net 05366062730 23.7.20131228 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
KeşifTV
Örnek Prefabrik Evler
AraziTV
Örnek Prefabrik Evler
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam35
Toplam Ziyaret323091
Saat
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.42138.4550
Euro9.95469.9945